31.03.2023

Tunezyjska wyspa Djerba w 2023

Wyprawa do gorącej Afryki na przepiękną wyspę położoną w zatoce Mała Syrta, a wszystko to nad ciepłym Morzem Śródziemnym.

Tunezyjska wyspa Djerba w 2023 :: Wyprawa do gorącej Afryki na przepiękną wyspę położoną w zatoce Mała Syrta, a wszystko to nad ciepłym Morzem Śródziemnym.Tunezyjska wyspa Djerba w 2023 :: Wyprawa do gorącej Afryki na przepiękną wyspę położoną w zatoce Mała Syrta, a wszystko to nad ciepłym Morzem Śródziemnym.
Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba

Kolejny raz rozpoczęliśmy kwalifikacje na wyjazd szkoleniowo-poznawczy, który jest organizowany dla czynnie funkcjonujących udziałowców. Jak co roku należy spełnić określone regulaminem kryterium w okresie od 20 lutego do 20 sierpnia br. Zaplanowany wyjazd odbędzie się w dniach 5-12 października br. Szczegóły naliczania punktów dostępne są na stronie po zalogowaniu.

Pobierz pliki
Strefa Wewnętrzna

Dżerba bywa utożsamiana z mityczną Wyspą Lotofagów z Odysei Homera. Posiada ciekawą architekturę, łączącą wpływy arabskie i żydowskie, gdyż w przeszłości była zamieszkana przez licznych Żydów. Główne ośrodki turystyczne rozlokowane są na północno-wschodnim oraz wschodnim wybrzeżu śródziemnomorskim.

Haumat as-Suk to główne miasto na wyspie z godnym zwiedzenia fortem z XIII – XIV wieku. Na południu znajdują się fenickie ruiny Meninx. Rzymianie wybudowali groblę, która połączyła wyspę z lądem afrykańskim.

Na wyspie istnieje wiele meczetów charydżyckich i ibadyckich. Wiele budowli pochodzi z okresów imperium osmańskiego, które wybudowali Turcy.


źródła zdjęć:
Seeplaces.com / Wycieczka : Tunezja -> Djerba
Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba
zyciewpodrozy.pl / Djerba
sylviavoyages.com / Mini przewodnik po Djerbie